fbpx

VIEŠ, KAM SA HÁDŽE PRACIA KAPSULA A KEDY BUDE BIELIZEŇ DLHO VOŇAVÁ?

Skúsení „práči a práčky“ sa možno pousmejú, ale stále sú medzi nami ľudia, ktorí dávajú kapsule pri praní do zásuvky na tekutý prostriedok alebo do ponožiek. A potom sa čudujú, že sa kapsula nerozpustí. Spoločnosť Procter&Gamble sa rozhodla, že spolu s novými vôňami Lenor, upozorní Slovákov aj na to, ako správne prať.

Kampaň sme kreatívne vymysleli aj produkčne zabezpečili my – komunikační profíci z Neo.

Cez instagramové profily mladých blogeriek, ako aj články na portáloch pre mladých ako Refresher, odzneli detailné návody, ako používať moderné pracie prostriedky. A keď už sme pri tých kapsulách, stylistka Mirka Dobiš Michalková názorne ukázala, ako si zostaviť kapsulový šatník a následne sa oň starať. Výhody a návod nájdete v reportáži portálu feminity.sk.

Ako správne prať? Aby prádlo voňalo?

Pri kampani sa Lenor zameral aj na zmysel vôní v bežnom živote a edukáciu zákazníkov v téme „ako prať“. Na pomoc si vzal tri dámy – moderátorku Soňu Skoncovú, stylistku Mirku Dobiš Michalkovú a psychologičku zaoberajúcu sa významom vôní Danielu Mináčovú. Príjemné vône dokážu ovplyvniť našu náladu, pôsobia proti stresu, evokujú emócie a dokonca môžu byť spúšťačom liečebných procesov.

Soňa Skoncová tiež netušila, že pracia kapsula patrí na spodok bubna.

„O pozitívnych vplyvoch príjemných vôní na psychiku človeka vedeli už starí Rimania a Gréci. Dnes je vôňa z veľkej miery prostriedkom estetického vyjadrovania, dodáva nám pocit zvýšenej kvality života. Prirodzene vyhľadávame príjemné vône a spájame ich s príjemnými asociáciami, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše emócie a pocity,“ dodáva na margo vôní psychologička PhDr. Daniela Mináčová.

Bodka na záver: Návod k novodobým pracím prostriedkom

  • Kapsule dávame VŽDY na spodok bubna práčky POD bielizeň
  • Rovnaký postup volíme pri pracích perličkách. Perličky majú funkciu vône, takže ich môžeme používať aj na oblečenie, na ktoré nepatrí aviváž – napríklad syntetické látky a športové odevy
  • Tekuté pracie prostriedky a tekutú aviváž vlejeme do nádržky práčky. Nepreháňame to s množstvom, ale použijeme odmerku
Zdieľaj článok: