fbpx

VEDELI STE, ŽE AJ OBYČAJNÉ DÁTA DOKÁŽU TIETO VIANOCE NEOBYČAJNÉ VECI?

Touto otázkou sme začali komunikáciu na vybraných novinárov, ktorých sme pozvali na vianočnú tlačovú konferenciu Orangeu. Práve na nej sme predstavili výnimočný projekt, vďaka ktorému sa pre niektoré rodiny stanú tieto Vianoce výnimočné.

Orange sa totiž rozhodol poňať najkrajšie sviatky roku 2019 inak! Tento rok budú naozaj zázračné a plné neobyčajných prekvapení a pomoci ľuďom, ktorí ju potrebujú. Jej poslaním je pomôcť vybraným pestúnskym rodinám, ktoré si osvojili opustené dieťa/deti a rozhodli sa poskytnúť im domov, ktorý im nedali ich vlastní biologickí rodičia.

Jediné riešenie pre dieťa, ktoré stratilo rodinu, je znova rodina

Náročnú úlohu nájsť deťom šťastný domov a milujúcich rodičov si na seba zobralo občianske združenie Návrat, ktoré sa už viac ako štvrťstoročie zaoberá problematikou opustených detí a ich umiestňovaním do náhradných rodín. Orange ho v tomto poslaní dlhodobo podporuje a tento rok sa rozhodol, že im pripraví neobyčajné a štedré Vianoce. Navyše, do pomoci týmto rodinám, zapojil aj svojich zákazníkov. A pri tom ich to nestojí vôbec nič. Stačí, ak darujú svoje nespotrebované mobilné dáta z mesačného paušálu, a to zaslaním bezplatnej SMS v tvare DARUJEM na číslo 100.

Krajšie Vianoce vďaka internetu

Za každých 7 200 GB nevyužitých dát Orange odmení až 100 pestúnskych rodín špeciálnym balíkom služieb Love na 2 roky zadarmo. Ten obsahuje mobilný paušál a pevný internet, vďaka ktorému získajú deti prístup k informáciám, môžu sa vzdelávať, rozvíjať svoj talent či záľuby. Okrem toho dostanú napríklad aj notebook či internetový kurz k bezpečnému používaniu internetu.

„Som presvedčený, že by to malo mať pozitívny dopad aj na našu spoločnosť. Digitálna inklúzia je pre jej napredovanie mimoriadne dôležitá, nakoľko technológie a internetové pripojenie sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Dôležitá je o to viac, ak ide o deti, ktoré vďaka vzdelaniu a prístupu k informáciám môžu získať lepšie vyhliadky do budúcnosti,“ povedal na tlačovej konferencii Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko

Pestúnske rodiny nám prerozprávali svoj silný príbeh

Aby sme dostali túto myšlienku viac medzi ľudí, v Neopublicu píšeme na základe mediálnej kampane adverty a natívne články, ktoré sú publikované vo vybraných printových a online médiách. Čo si ako agentúra najviac ceníme, je spolupráca s pestúnskymi rodinami, ktoré sa s nami delia o svoj príbeh. Zároveň nám prezradili, ako im moderné technológie pomáhajú pri výchove detí. Ďakujeme im za ich otvorenosť a dôveru.

Labudovci si osvojili syna Jarka (12), vlastné deti nemajú: „Dôležité je prijať dieťa také aké je, nestavať si vzdušné zámky a nepretvárať ho na svoj obraz. Jarko túži mať svoj notebook, na ktorom by si písal úlohy a pripravoval sa do školy. Pomáha mu, keď vidí pojem aj vizuálne, prípadne si pozrie video.“

Manželia Krajčíovci si do pestúnskej starostlivosti zobrali syna Matúša (14) a dvojčatá Richarda a Dušana (10). Okrem nich majú biologické dcérku Terezku a ďalšie ich dieťa je na ceste. „Pestúnstvo nás naučilo rozdať sa rodine zrejme viac, ako keby sme mali len biologické deti. Svet náhradnej starostlivosti sme prestali vidieť čiernobielo. Technológiami sa snažíme deti motivovať, vychovávať a nie, aby sme si vďaka nim od detí oddýchli. Googlime všetko a všade.“

Zdieľaj článok: