fbpx

POČAS JARNÉHO UPRATOVANIA NEZABUDNITE NA STARÉ MOBILNÉ TELEFÓNY

Máte už všetky pracovné aktivity zo svojho diára odškrtnuté? Voľný čas v domácej karanténe môžete využiť aj inak ako len sledovaním filmov či seriálov. V Neopublicu sme si s príchodom slnečných dní našli čas aj na jarné upratovanie.

Redukovanie vecí niekedy vôbec nie je jednoduché. Počas roka sa v našich domácnostiach nahromadí množstvo harabúrd, a preto je na mieste, ak si aspoň raz do roka nájdeme čas na veľké upratovanie. Kam však z množstvom všetkých zbytočností?

S čistým stolom, čistá myseľ

Či už sa rozhodnete upratať si za stolom vo svojej pracovni alebo v spálni, najdôležitejšie je to, aby ste mali všetko potrebné poruke. Veci, ktoré nepoužívate na dennej báze, odložte to zásuviek. Kancelárske potreby, ktoré ste nikdy nepoužili, prenechajte niekomu, u koho nájdu uplatnenie. Nepotrebné dokumenty odhoďte do koša.

Prejdime k vášmu šatníku. Máte v ňom kúsky, ktoré ste si na prvý pohľad zamilovali? To je úplne v poriadku. Ak sa však vo vašej skrini nachádza oblečenie, ktoré nenosíte, je čas ho posunúť ďalej. Ponechajte si len tie šaty, ktoré sa dajú navzájom kombinovať a využijete ich v práci aj vo voľnom čase. Uponáhľané rána budú oveľa príjemnejšie, ak sa nebudete musieť nervózne prehrabávať v preplnenom šatníku.

Menej je niekedy viac

Tiež ste doma obklopení množstvom harabúrd, ktoré nikto z vašej rodiny nijako nevyužíva? V tom prípade zvážte, či sú skutočne dekoráciou alebo len zbytočnosťou. Ak nájdete nepotrebné deky či prestieradlá, môžete ich zaniesť do útulku a dopriať zvieratkám viac pohodlia. Nábytok, ktorý vám zbytočne zaberá miesto, možno využijete práve u vás v práci.

Staré mobily nepatria do smetného koša

Ak doma počas upratovania nájdete staré mobilné telefóny, určite ich nevyhadzujte do smetného koša. Nepotrebné technológie si odložte a počkajte, kým sa aktuálna kritická situácia vráti do normálu. Potom ich môžete posunúť na bezpečnú likvidáciu.

Najväčšiu zbierku mobilov robí na Slovensku už ôsmy rok Orange. Starý mobilný telefón môžete priniesť na ktorékoľvek predajné miesto operátora. Za každý odovzdaný kus navyše Orange prispeje sumou 0,50 eur neziskovej organizácii, ktorú v danej zbernej kampani práve podporuje.

Zdieľaj článok: