fbpx

AKÁ JE POPULARITA ONLINE TLAČOVIEK A KTORÝ SOFTVÉR NA VIDEOKONFERENCIE MAJÚ NOVINÁRI NAJRADŠEJ?

Pre mnohé odvetvia sa tento rok veľa vecí zmenilo, obmedzenia, práca z domu, sektory, ktoré ekonomická situácia položila na kolená, ale aj tie, ktoré našli diery na trhu a prosperujú. My v Neopublicu s médiami komunikujeme na dennej báze a vieme, že je to tiež oblasť, ktorá prešla viacerými zmenami. Mnohé médiá pod vplyvom korony ukončili spolupráce so svojimi redaktormi, niektorí sa zasa presunuli z terénu do svojich obývačiek, okliesnili sa im témy, ktoré komunikujú; podnety a informácie o novinkách od firiem už nedostávajú na tlačových konferenciách, ale iba do mailových schránok alebo prostredníctvom online tlačoviek.

Asi nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že nám mnohým počas tohto roka chýba sociálny kontakt. Plus, v našej komunikačnej sfére je toto neosobné obdobie obzvlášť smutné, lebo sme všetky, aj tie najmenšie aktivity, presunuli do online prostredia. Naše diskusie a plodné dialógy s médiami, ktorým osobné stretnutia mimoriadne prospievali, to schytali tiež.

Nedávno bola publikovaná štúdia The State of Tech Journalism in 2020, od PR platformy Muck Rack, ktorá v spolupráci s Panasonic urobila prieskum medzi technologickými novinármi naprieč celým svetom. Vďaka tejto štúdii zisťujeme, čo si tech novinári myslia o situácii v roku 2020 a ako vnímajú zmeny v tomto roku.

Ako ovplyvnila ekonomická neistota v súvislosti s pandémiou COVID-19 témy, o ktorých píšu tech redaktori a ich každodennú prácu?

Mnohé témy, ktoré tech redaktori bežne riešia, sa tento rok točili okolo COVID-19. Otázka znie, aké množstvo reportáží sa tematicky odklonilo ku COVID-19?

Najdôležitejšie dôvody, prečo tech redaktori navštevovali eventy, konferencie a podujatia naživo, boli informácie k témam, ktoré potrebovali pokryť. Ďalej to bol niekým milovaný, iným nenávidený networking (za účelom získavania nových zdrojov informácií).

Čo sa týka počtu virtuálnych podujatí, ktoré technologický novinár navštívil počas roka 2020, toto číslo je vplyvom opatrení a bezpečnosti zrejme vyššie, ako za bežných okolností. Otázka bola jednoduchá – koľkých virtuálnych eventov ste sa zúčastnili za posledný rok?

No a keď sme už pri virtuálnych podujatiach, videohovoroch, calloch, ktoré nám plnia pracovné kalendáre – ktorú platformu preferujú tech redaktori na účasť na virtuálnych podujatiach?

No a po skúsenostiach s virtuálnymi eventmi je tu otázka – aká je pravdepodobnosť, že sa zúčastníte budúci rok skôr virtuálneho podujatia v porovnaní s osobnou účasťou? Zisťujeme, že väčšina redaktorov je ešte opatrných a situácia s koronou im nie je ľahostajná.

Ešte pre úplnosť informácií prikladáme demografické údaje opýtaných redaktorov.

Ak vás téma zaujala, budúci týždeň vám predstavíme ďalšie výsledky z tohto prieskumu, sledujte náš blog!

Zdieľaj článok: